معرفی دوره

در یک نگاه ساده مدیریت به معنای دستیابی به اهداف از طریق استفاده بهینه از تمام منابع است.

کاتالوگ MBA جامع

تا زمانی که در یک سازمان همه چیز بر اساس شرایط از قبل تعیین شده پیش می رود، می‌توان گفت که یک شخص برای مدیریت بر همه فرایندها کافیست و دیگران هر یک باید وظایف خود را انجام دهند. با این حال، در کسب و کارهای امروزی پیش‌بینی اتفاقات آینده بسیار مشکل است و وجود تخصص‌های متعدد و نفوذ فناوری اطلاعات حتی در زندگی روزمره افراد این واقعیت را پررنگ‌تر می‌کند. بنابراین، قرار گرفتن تمام قدرت، کنترل و نظارت در دستان یک فرد ،کاری عملی و منطقی به نظر نمی آید، و پخش شدن مسئولیت‌ها و وظایف کلیدی در میان افراد باعث شده که تغییراتی در تعریف سنتی از مدیریت بوجود آید. در شرایط امروزی، مدیریت تنها به معنی مدیریت بر زیردستان نیست، بلکه هر کس می تواند در سمت خود، کاری مدیریتی انجام دهد، بر این اساس علاوه بر مدیریت بر دیگران، مدیریت جدید شامل خود مدیریتی هم می‌شود.

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار است. MBA یک مدرک معتبر بین المللی است که برای توسعه‌ی مهارت‌های کاربردی مدیریت در کسب و کار طراحی شده است. ارزش دوره MBA اما به دنیای کسب و کار محدود نمی‌شود، دوره MBA همچنین می‌تواند برای کسانی که حرفه‌ مدیریتی در بخش‌های دولتی، صنایع خصوصی، ادارات رسمی دارند و یا حتی برای دانشجویان نیز مفید باشد.

ما معتقدیم MBA مبتنی بر این مفهوم است که بهترین راه پیش‌بینی آینده، ساختن آن است. در این صورت ما دیگر نیازی به پیش‌بینی آینده نداریم و دیگران باید آینده‌ای را پیش‌بینی کنند که ما آن را ساخته‌ایم. MBA افراد را از حالت منفعل به حالت فعال هدایت می‌کند.

 

در دوره MBA جنرال موسسه آموزش عالی آزاد بهار چه می‌آموزیم؟

در این دوره می‌آموزیم برای پیشرفت در کار، بیشتر از مهارت‌های فنی، نیاز به توانایی کار با دیگران و فنون ارتباط و مذاکره داریم و در این دوره متوجه می‌شویم "کشف واقعی نه در یافتن سرزمین‌های جدید، بلکه در دیدن با چشمانی جدید است."

مباحث و سرفصل‌‌هایی که در دوره MBA ارائه می‌شوند نه صرفا برای حل مشکلات اکنون، که یکی از ابزارها برای مدیریت و حتی ساختن آینده است. بسیاری از کسانی که شغلشان ظاهرا مدیریتی نیست، در عمل بیشتر فعالیت‌هایشان نیازمند مهارت‌های مدیریتی است؛ پس MBA می‌تواند به عنوان ابزار مفید به شما کمک کند، حتی اگر هم اکنون علاقه‌ای به تغییر شغل خود ندارید، هنوز این احتمال وجود دارد که با ورود به دوره MBA و با تغییر نگرشی که در شما رخ می‌دهد، علاقه‌مند شوید شغل خود را تغییر دهید.

و دیگر آنکه گذارندن دوره MBA به شما کمک می‌کند تا با اصول کسب و کار آشنا شوید و بتوانید با مشکلات واقعی دست و پنجه نرم کنید و اگر علاقه‌مند باشید بتوانید به عنوان کار آفرین کسب و کار خودتان را ایجاد کنید.

علاوه بر آن متقاضیان دوره های MBA متوجه می‌شوند که کلاس‌ها با ترکیبی از افرادی در صنعت کار کرده‌اند و افرادی که قصد ورود به صنعت را دارند پر شده است. در بسیاری از موارد هر دو دسته مورد استقبال قرار می‌گیرند و خیلی وقت ها با پایان دوره MBA افراد علاقه مند به ورود با افراد حاضر در صنعت همکار می‌شوند.

 

چه نوع دوره MBA از نظر برگزاری دوره، برای هرکس مفید است؟

اگر تصمیم دارید برای مدیریت کسب و کار به محیط های آموزشی بازگردید، طبیعتا می‌خواهید مدلی را انتخاب کنید که متناسب با اهداف شغلی، تجربه و محدودیت زمانی شما باشد. MBA های کلاسیک دانشگاهی دو ساله با کلاس‌های حضوری تنها گزینه نیستند. امروزه با توجه به سطح تجربه کاری، فاصله جغرافیایی شما از مدرسه کسب و کار و مدت زمانی که می‌توانید به گذران یک دوره MBA اختصاص دهید، می توانید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

دوره MBA جنرال یک ساله حضوری:

این دوره مختص افرادی است که می‌خواهند همزمان با فعالیت‌های کاری حرفه‌ای خود برای رشد و توسعه مهارت‌های کاربردی خود تحصیل کنند. دانش پژوهان در گروه‌ها و کدهای مشخص وارد دوره می‌شوند و بدین ترتیب ارتباط دوستانه و حرفه‌ای بین ایشان شکل می‌گیرد، این ارتباطات یکی از ارزشمندترین خروجی این دوره برای افراد است. طبیعتا محتوای ارائه شده در این دوره نیز کاربردهای بسیاری برای ایشان دارد.

 

دوره MBA جنرال آنلاین:

این دوره برای افرادی طراحی شده که از نظر جغرافیایی با محدودیت‌هایی مواجه هستند. دوره MBA آنلاین مدرکی مشابه مدارک دوره‌های حضوری دارد. دوره های MBA آنلاین به دو صورت برخط و غیر برخط برگزار می‌شوند. به این شکل که در برخی از دوره های دروس از قبل توسط اساتید ضبط شده و به متقاضیان ارائه می‌شود و صرفا جلسات پرسش و پاسخ و رفع اشکال به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در برخی دیگر از دوره های MBA آنلاین تمامی کلاس‌ها به صورت برخط برگزار می‌شوند. این دوره‌ها معمولا سریع‌تر از دوره‌های حضوری به اتمام می‌رسند.

 

برخی از دستاوردهای دوره MBA جنرال برای دانش آموختگان:

1)   افزایش اعتماد به نفس در افراد

2)   بالا بردن اعتبار شخصی و حرفه ای افراد

3)   فراگیری مهارت های قابل انتقال

4)   توانمندی در تفکر استراتژیک

5)   توانایی برقراری ارتباط بهتر

6)   بالا رفتن انضباط شخصی و حرفه ای

7)   توانایی بالا در مدیریت زمان

8)   جهان بینی وسیع و گسترده

9)  ایجاد شبکه ارتباطی ارزشمند

10)  فرصت‌های شغلی بیشتر و درآمد بالاتر

سرفصل های دوره

 • سمینار مفاهیم نوین مدیریت
 • رفتار سازمانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مهارتهای نوین و کاربردی مدیریت
 • مدیریت استراتژِیک
 • مدیریت بازاریابی
 • اصول و فنون مذاکره
 • بودجه و مالی
 • اقتصاد و حسابداری
 • مدیریت تحول در سازمان
 • دیجیتال
chevronRight chevronLeft

شرایط ورود به دوره

1. داشتن مدرک کارشناسی

2. پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری

تقویم آموزشی دوره

عنوان دوره طول دوره زمان برگزاری زمان شروع وضعیت ثبت نام ظرفیت دوره
MBA جامع ایام هفته ۱۲ ماه سه روز در هفته روزهای زوج
ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰
1402/09/13 در حال ثبت نام 30 پیش ثبت نام
MBA جامع پایان هفته ۱۲ ماه پنجشنبه ها ساعت ۱۴ الی ۲۰
جمعه ها ساعت ۹ الی ۱۳
1402/09/17 در حال ثبت نام 30 پیش ثبت نام
MBA جامع ایام هفته 12


سه روز در هفته روزهای زوج
ساعت
۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰

1402/10/20 در حال ثبت نام 30 پیش ثبت نام
MBA جامع پایان هفته 12

پنجشنبه ها ساعت ۱۴ الی ۲۰
جمعه ها ساعت
۹ الی ۱۳

1402/10/21 در حال ثبت نام 30 پیش ثبت نام

دریافت مشاوره

*
نام خود را وارد کنید.
*
نام خانوادگی خود را وارد کنید.
ایمیل خود را وارد کنید.
*
شماره تماس خود را وارد کنید.
فیلد ضروری
پیام خود را وارد کنید.

ارسال اطلاعات به معنی ثبت نام قطعی نیست، کارشناسان آموزش برای تایید با شما تماس خواهند گرفت

به اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره نیاز دارید؟کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سایر دوره ها

MBA فروش

فروش توانایی برقراری ارتباط متقاعد سازی و تاثیرگذاری بر مخاطب است. (برایان تریسی)

 • یک ساله

MBA استراتژی

در آشفته دنیای کسب و کارهای امروزی، که دائما در حال تغییرند، برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک در یک کسب و کار می‌تواند عامل اساسی و مهم در رشد و موفقیت پایدار آن باشد.

MBA منابع انسانی

منابع انسانی یکی از مهمترین سرمایه‌های هر سازمان است.

chevronLeft