BurgerMenu
Phone

مهندس امیر بختایی

حوزه تدریس :

 مصاحبه با مهندس بختایی

چرا MBA؟

چنانچه شما به فكر راه اندازی كسب و كار شخصی خود هستید. و یا قصد دارید كسب و كار فعلی خود را به گونه ای علمی و با كمترین ریسك، توسعه دهید. و یا در سازمان و شركتی مسئولیت بخشی را به عهده دارید و تمایل دارید وظایف خود را بهتر به انجام رسانید و یا علاقه دارید در خصوص علم مدیریت و مباحث تخصصی آن مانند، مدیریت بازاریابی و فروش، مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت استراتژیك و ... اطلاعات به روز و كاربردی به دست آورید. حضور در دروه های MBA می تواند برای شما سودمند باشد. و در نهایت MBA می تواند شما را در چگونگی بهتر مدیریت کردن یاری نماید.
 

چرا بهار؟

باتوجه به استقبال گسترده از دوره های MBA در ایران به ویژه در سالیان گذشته، موسسات و آموزشگاه های متعددی اقدام به برگزاری دوره های MBA نموده اند. طبیعتا كیفیت برگزاری این دوره ها در همه موسسات یكسان نیست و سرمایه گذاری وقت و سرمایه در موسسات مختلف به یك میزان ارزش ایجاد نمی كند. نتایج پژوهشی كه چند سال پیش در یكی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات آموزش مدیریت در ایران انجام دادم نشان می دهد، مهمترین عامل در رضایت فراگیران دوره های MBA، مدرس و نحوه تدریس است. عموما فراگیرانی كه از مدرس و نحوه تدریس راضی هستند از عوامل دیگر، مانند امكانات كلاس و تجهیزات كمك آموزشی و منابع آموزشی و ... هم راضی هستند و برعكس.

بنابراین اگر قصد دارید موسسه ای را برای گذراندن دوره MBA انتخاب كنید. حتما سوابق و تجارب اساتید و مدرسین فعال (و نه اسمی) آن موسسه را بررسی كنید. چنانچه مدرسین، تجربه كافی در كسب و كار داشته باشند و در حد مناسب هنر آموزش و یاد دادن را هم دارا باشند، مطمئنا از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

از جمله موسسات فعال و خوش نام در برگزاری دوره های MBA كه خوشبختانه تاكنون رضایتمندی دانشجویان خود را به منافع كوتاه مدت اقتصادی ترجیح داده است موسسه آموزش عالی آزاد بهار است. به نظرم گذران دوره های آموزشی كاربردی در چنین موسساتی، سرمایه گذاری ارزشمندی برای آینده كاری شما خواهد بود.