نقش کلیدی مشاوران مالی در سازمانها

معمولاً در شرکت‌ها مشاهده می‌شود که یک مشاور مالی استخدام میکنند، اما اکثرا نمی‌دانند که از این مشاور مالی چه انتظاراتی باید داشته باشند.

ما شرح وظایف این مشاوران را شفاف سازی میکنیم.

اینکه آنها باید چه کاری انجام دهند؟

و شما باید از آنها چه درخواست هایی داشته باشید؟ سه کار اصلی وجود دارد که باید از مشاور مالی خود بخواهید که انجام دهد.اولین کار این است که از حسابدار شما درخواست تهیه ی یک سری گزارشات را بدهد. این کار باعث می‌شود که حسابدار همواره سیستم حسابداری و ثبت و ضبط‌ها را به‌روز نگه دارد.

دوم این است که، با توجه به اینکه مشاور مالی خارجی ما، دانش و تجربه‌اش بیشتر از حسابداری داخلی شرکت ما است، حسابدار ما ممکن است همه چیز را بلد نباشد ، سوالات و مشکلاتی داشته باشد که باید از مشاور مالی همانند یک معلم خصوصی بپرسد. در واقع، مشاور مالی باید انحرافات سیستم حسابداری ما را برطرف کند.

سومین نقش مشاور مالی برای کمک به خود ما است؛ به عنوان مالک، مدیر یا هر فرد دیگری که کسب و کار را اداره می‌کند. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهیم درخواست وام بدهیم، مشاور مالی باید تجزیه و تحلیل کند که کدام وام ،از کدام بانک و با چه شرایطی به نفع ماست.

یک مشاور مالی خبره کسی است که اعداد و ارقام را به درستی تحلیل می‌کند و می‌تواند با این سه نقش کلیدی، خردمندی را به مجموعه ما اضافه کند.

هم‌رسانی
  • اشتراک گذاری در Facebbok
  • اشتراک گذاری در Twitter
  • اشتراک گذاری در Telegram
پیشنهاد می‌کنیم بخوانید
دیدگاه ها