• 1183 بازدید

بهترین مدارس کسب و کار دنیا کدامها هستند؟ (بخش دوم)

در مطالب قبلی به معرفی برترین مدارس کسب و کار جهان پرداختیم و با آن‌ها آشنا شدیم. در این متن به ادامه بررسی برترین مدارس کسب و کار امروز دنیا بر اساس رتبه‌بندی QS می‌پردازیم.

 

6. دانشگاه Pennsylvania

دانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه تحقیقاتی در فیلادلفا ایالات متحده می‌باشد. این دانشگاه تاریخ تاسیس خود را 1740 اعلام کرده است و یکی از 9 دانشگاهیست که قبل از اعلامیه استقلال ایالات متحده برپا شده است. بنجامین فرانکلین، بنیانگذار و اولین ریاست دانشگاه، برنامه مدون آموزشی‌ای تدوین کرد تا رهبرانی در حوزه تجارت، سیاست و خدمات عمومی پرورش یابند.

دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا (وارتون) که امروزه دوره‌های مربوط به کسب و کار را ارائه می‌دهد در بخش‌های زیر فعالیت می‌کند: مدیریت عملیات، تجارت الکترونیکی، اقتصاد خرد و کلان، کارآفرینی، اخلاق و مدیریت، مدیریت مالی، مدیریت حوزه مسکن و املاک، تجزیه و تحلیل تحقیقاتی بازار و غیره. شهریه دوره‌های تمام وقت آن حدود 75000 دلار در سال است و هنگام فارغ التحصیلی، 81 درصد از فارغ‌التحصیلان برنامه‌های تمام وقت این دانشگاه شاغل هستند.

 

 7. دانشگاه Luigi Bocconi

دانشگاه بوکونی، یک دانشگاه خصوصی در میلان ایتالیا است که در سال 1902 توسط فرديناندو بوكوني تاسيس و به نام پسرش كه در جنگ ايتالیایی-اتیوپیایی درگذشت، نامگذاري شد. بوکونی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در زمینه های اقتصادی، مالی، حقوقی، مدیریت، علوم سیاسی و مدیریت دولتی ارائه می‌دهد. هم‌چنین دانشکده تجارت این دانشگاه، دوره‌های MBA و Executive MBA ارائه می دهد.

دانشگاه بوکونی به طور مداوم به عنوان برترین دانشگاه ایتالیا در رشته‌های نامبرده شناخته می‌شود و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان، "هاروارد ایتالیا" نامیده می شود.

 

8. دانشگاه Cambridge

مدرسه کسب و کار کمبریج که زیرمجموعه دانشگاه کمبریج است، ارائه دهنده دوره‌های جامع آموزش مدیریت است و خصوصا با برنامه منحصر به فرد Cambridge MBA به طور مداوم به عنوان یکی از برترین مدارس کسب و کار جهان رتبه‌بندی می‌شود.

این مدرسه کسب و کار در زمینه نوآوری‌های مدیریتی و کارآفرینی‎‌های موفق به همراه موسسات شتاب دهنده زیرمجموعه خود و روابط تنگاتنگ با دفتر کمبریج اینترپرایز و همواره زبانزد است.

 

 9. مدرسه بین‌المللی کسب و کار HEC

HEC یک مدرسه تجارت بین المللی است که در سال 1881 تاسیس شده و در پاریس فرانسه واقع شده است. در میان تمامی موسسات آموزش عالی فرانسه، HEC پاریس که در رده بالاتری از همه قرار دارد، در رشته‌های مدیریت، دوره‌های MBA و EMBA ، دوره‌های تخصصی کارشناسی ارشد، دوره‌های DBA،  برنامه دکترا و آموزش‌های اجرایی دوره ارائه می‌دهد.

در میان فارغ التحصیلان HEC نام مدیرعاملان بزرگترین کمپانی‌های دنیا، ساستمداران بزرگ و افراد برجسته در هنر و بازرگانی به چشم می‌خورد. در سال 2017 ، فارغ‌التحصیلان HEC توسط The Economist به عنوان دومین شبکه قدرتمند فارغ‌التحصیلان مدرسه تجارت در جهان رتبه بندی شد.

 

 10. موسسه آموزش آزاد LSE

دپارتمان مدیریتی London School of Economy در سال 2007 تاسیس شد و در چهار بخش آموزشی – مدیریت مجموعه و رفتار سازمانی، مدیریت بر پایه داده با رویکرد نوآوری، مدیریت اقتصادی بر پایه استراتژی و نهایتا علوم جامع مدیریت – دوره‌های گوناگونی را ارائه می‌دهد.

این موسسه آموزش عالی بر پایه تحقیق در حوزه مسائل مدیریتی حاکم بر کلاس جهانی آموزش‌ها را شروع می‌کند و بنابه گفته خود در مرحله بعد با رویکردی کاربردی به آن‌ها می‌نگرد.

 

گردآورنده: جواد عیسی زاده

 

هم‌رسانی
  • اشتراک گذاری در Facebbok
  • اشتراک گذاری در Twitter
  • اشتراک گذاری در Telegram
دیدگاه ها